Hizmetlerimiz - Neden Granit Mermer?

Neden Granit Mermer?

Doğal Taş Granit: Uzun ömürlü ve lüksü sevenlerin gözdesi

Granit; mağmatik ya da transformist şekilde, milyonlarca yıl içerisinde  oluşan ve içinde; yoğunlukla feldspatın, ortoklas ve az miktarda  plajioklas, kuvarts, mika, hornblend, piroksen,  turmalin, apatit,  zirkon, grena, manyetit gibi mineraller bulunduran doğal bir taştır. 

Granit,  elmas gibidir. İşlenmeden önce herhangi bir değeri olmasa da,  işlendikten sonra doğal taşlar içerisinde en değerli hale gelir.  Aşınmaya ve renk değişimine en dayanıklı, hijyenik, kolay temizlenebilir  ve görsel açıdan en zengin taş değerinde olan granit, kullanım alanıyla  da diğer doğal taşlara nazaran en geniş paya sahiptir.

Granit sürtünmeye karşı en iyi  korumayı sağlar, aşınmaz. Sivri yüzeyli malzemelerin bile  graniti çizmesi imkansızdır, bu yüzden granit yüzyıllarca aşınmadan ilk  günkü halini muhafaza edebilir. Asidik  ve bazik sıvıların  etkilerine karşı son derece dayanıklıdır. Bu özelliği sayesinde aşınmaz,  renginde solma ya da değişme olmaz.

Granit su geçirmezdir,  yüzeyinde çatlak ve kırık bulundurmaz.329 kez okundu

Image

Kabir Ziyareti Nasıl Olur?

Sual: Kabir ziyareti nasıl olur, kadın da ziyaret edebilir mi?CEVAPÖlümü hatırlamak, ölüden ibret almak ve ahireti düşünmek için kabir ziyaret etmek s&uu..
Devamı

Image

Mezar Taşı Yazıları

Mezar baş taşına yazılacak yazılar genellikle sade bir şekilde tercih edilse de bazen insanlar duygu yoğunluklarını bir şekilde ifade etme ihtiyacı hissediyorlar. İşte bu noktada size fikir verebilece..
Devamı

Image

Neden Granit Mermer?

Doğal Taş Granit: Uzun ömürlü ve lüksü sevenlerin gözdesi Granit; mağmatik ya da transformist şekilde, milyonlarca yıl içerisinde  oluşan ve içinde; y..
Devamı

Image

Mezar Fiyatları

Mezar yaptırmaya karar verdiniz ve mezar fiyatlarını merak ediyorsunuz. Sizin için çok güzel haberlerimiz var. Bütçenizi zorlamadan siz de sevdikleriniz için iste..
Devamı

Image

Defin ve Cenazı İşleri

Cenaze işlemleri için izlenecek işlem sıraları   Vefat eden kişinin nüfus cüzdanı ile Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğüne başvurulur Belediye tabibi tar..
Devamı

Image

Cenaze Namazı

Cenaze namazı, vefat eden din kardeşlerimiz hakkında duâ olmak üzere bir farz-ı kifâyedir.Cenaze namazının kılınması için aranan şartlar şunlardır:Ölenin müslüma..
Devamı

Image

Cenaze Namazı ve Defin

Sual: Cenaze namazı kılmak farz mıdır?CEVAPFarzı kifayedir. Birkaç kişi namazı kılarsa diğerlerinden bu farz sakıt olur [düşer]. Yani bir müminin vefat ettiğini haber alan erkekl..
Devamı

Image

Hangi Günlerde Kabir Ziyareti Yapılır?

Değerli kardeşimiz;   Kabir ziyareti için belli bir gün yoktur; her zaman yapılabilir.   Genel olarak kabirleri ziyaret etmek erkekler için müsteha..
Devamı

Toplam Kayıt: 8 [8 - 1] arası   
Sayfa: 1